Якість догляду та обов’язкові операції змінюються згідно з умовами використання автомобіля, в яких ключову роль відіграють зовнішні фактори. стала марною. Зазвичай вона виконується тільки, коли потрібно прогріти АКПП або салон до комфортної температури. Постараємося розібратися, як підготувати авто до зими, що потрібно зробити обов’язково.
Догляд за акумулятором автомобіля взимку
Для сучасного автомобіля батарея — це надзвичайно важливий елемент. Це добре підтверджується новою тенденцією, яка впевнено рухає автопром до повної електрифікації. Від акумулятора, а точніше наявності в ньому енергії, залежить виконання більшості операцій, серед яких робота автоматики, електронних блоків контролю, управління та аналізу робочих параметрів. Навіть у найстаріших автомобілях, де практично немає електроніки, акумулятор потрібен для запуску двигуна. Тому джерелу живлення бортових систем потрібно приділяти особливу увагу, особливо в холодну пору року.
Взимку акумулятор розряджається значно швидше, ніж у теплу погоду. Це пов’язано зі специфікою використаних технологій і актуально для всіх типів накопичувачів енергії. Тому важливо перед початком холодів перевірити рівень заряду. Це можна зробити самостійно, придбавши мультиметр. Вартість пристрою не перевищує 5$, а користуватися ним можна протягом багатьох років. У ідеальних умовах батарея повинна бути повністю зарядженою, коли мультиметр показує значення в межах 12,6–12,9 В. Якщо напруга менше 12 В, можуть виникнути проблеми із запуском, якщо їх ще не було.
Догляд за двірниками автомобіля взимку
Думаючи про те, як підготувати авто до зими, багато автовласників забувають про те, що потрібен особливий догляд за двірниками. Є три способи полегшити роботу склоочисників за мінусових температур:
- Спеціальні засоби. Бюджетний варіант — спирт. Він запобігає замерзанню на кілька годин. Також можна використовувати спеціальну рідину («незамерзайку») для миття скла.
- Піднімання двірників. Найпростіший метод, який, втім, може мати негативні наслідки — очищувач може почати погано прилягати до поверхні скла. Тут важливо врахувати, що ймовірність виникнення проблеми пропорційна якості та вартості деталі.
- Підкладки або покриття на лобове скло. Якщо немає зайвої вологи, найнадійніший спосіб — накрити всю площу на ніч або на час тривалої стоянки. Підкладки можна зробити, наприклад, із туристичного килимка.
У зимовий час є кілька додаткових рекомендацій, які важливо завжди дотримуватися. При примерзанні щіток до скла не можна намагатися підняти їх силою. Щоб повернути рухомість, потрібно використовувати незамерзайку. Кип’яток може дати зворотний ефект, пошкодивши структуру гуми.
Як доглядати за двигуном взимку
Дбаючи про те, як зберігати авто взимку, більшість власників зосереджують основну увагу на двигуні. З одного боку це правильно, адже якщо не вдасться запустити мотор, інші функції будуть марними. Основні рекомендації:
- Акумулятор. Недостатній рівень напруги чи пускового струму — найпоширеніша проблема під час запуску двигуна взимку. Це актуально навіть у регіонах із помірним кліматом. Слідкуйте за зарядом за допомогою мультиметра та не допускайте надмірного розряду енергії.
- Пальне та масло. У північних регіонах неможливо експлуатувати машину без витратних матеріалів, які відповідають кліматичним умовам. Для зимового сезону краще замінити літнє масло на зимове.
- Більш ретельний догляд. Контролюйте обсяг робочих рідин. У критично низьких температурах додатково використовують захисні екрани, які запобігають швидкому розсіюванню тепла від двигуна.
Як доглядати за кузовом авто взимку
При вивченні питання, як зберігати авто взимку на вулиці, багато водіїв ігнорують банальні рекомендації та правила догляду. Їхнє дотримання не дозволить отримати масу негативних емоцій та додаткові витрати на відновлення зовнішнього вигляду автомобіля. Щоб зима не запам’яталася жахливим випробуванням із безліччю неприємностей, достатньо виконувати такі дії:
- Нанесіть захисне покриття перед настанням холодів. Різні покриття є найкращим засобом для запобігання пошкодженням. Важливо й те, що їхня вартість робить операцію доступною для кожного середньостатистичного жителя України. Великою популярністю користується рідке скло.
- Не видаляйте механічним способом льоду. Помилка багатьох водіїв полягає у спробі механічно видалити з кузова льоду. Будь-які скребки та жорсткі щітки можуть легко пошкодити лакофарбове покриття. Краще помістити машину в теплому приміщенні або звернутися за допомогою на автомийку.
- Регулярно забирайте сніг. Позбутися м’якого снігу куди простіше, ніж думати, як видалити лід, який утвориться після нагрівання кузова і швидко замерзне за ніч або при тривалій стоянці.
- Паркуйтеся на критих майданчиках або використовуйте чохол. Криті майданчики автоматично позбавлять більшості проблем. Хорошою альтернативою є чохли. Брезентові накидки надійно захищають від багатьох негативних факторів. Єдиний недолік — висока ймовірність крадіжки.
- Мийка. Дорожня хімія завдає суттєвої шкоди покриттям кузова. Тому миття при негативних температурах навіть важливіше, ніж улітку. Як мити авто взимку? Робити це потрібно в теплому місці, після очищення та ополіскування обов’язково просушіть кузов.
Як доглядати за дверними замками автомобіля взимку
Дверні замки при настанні холодів створюють водіям серйозну проблему. Вона виникає через конденсат, викликаний перепадом температур між салоном та вулицею. У внутрішньому просторі дверей накопичується волога, якщо конструкція погано ізольована. А за мінусової температури вона замерзає. Тому проблема частіше виникає з машинами класу «економ», а також у водіїв, які люблять сильно теплий салон.
Лід може покрити всі поверхні механізмів, не дозволяючи навіть вставити ключ у свердловину. При вирішенні цієї проблеми силою можна викликати зворотний ефект, поламати внутрішні деталі або залишити частину ключа в свердловині. Намагатися це запобігти шляхом заповнення отвору свердловини або покращенням ізоляції взимку також не варто. Єдиним вірним рішенням буде використання спеціального складу. Вибрати можна мастило з антизамерзаючими властивостями або спеціальну «антизамерзайку».
Мастила є профілактичним засобом. Ними регулярно обробляється механізм замку. Склади запобігають утворенню льоду, виключаючи накопичення рідини на поверхні. Антизамерзайки використовуються за фактом виникнення проблеми. В обох випадках речовина впорскується в замкову щілину, вичікується кілька хвилин. Потім можна відчиняти двері ключем та експлуатувати автомобіль.
Догляд за лобовим склом автомобіля взимку
Перед початком холодів внутрішню поверхню скла рекомендується покрити спеціальним речовиною – антиконденсатом. Воно запобігає утворенню конденсату на поверхні. Видаляти сніг та лід зі скління можна лише м’якими щітками або гумовими скребками. Будь-які жорсткі пластикові пристрої можуть залишити подряпини. Ідеальний варіант – прибрати сніг щіткою та розтопити лід у міру прогріву салону. Обливати окропом або спрямовувати потоки гарячого повітря на скло не рекомендується. Це може спровокувати появу тріщин.