Велику роль у забезпеченні комфортної та безпечної їзди відіграють шини диски, які встановлені на машині. Вибираючи покришки, дуже економити не варто – краще купити резину дорожчу від перевіреного бренду, ніж скати маловідомих компаній.
Багато українських водіїв обирають шини Goodyear. І це не дивно, з огляду на відмінну репутацію бренду, яка завойовувалась десятиліттями.
Історія Goodyear
Компанія Goodyear заснована в 1898 році Френком Зіберлінгом, який викупив закинуту будівлю в Акроні (штат Огайо). Тоді бренд й отримав офіційну назву, яка не змінилася до сьогодні – The Goodyear Tire & Rubber Company.
Спочатку виготовлялися шини для велосипедів і кінних екіпажів. Але вже через три роки американський концерн взував нові моделі Ford, що було колосальним досягненням. 1903 року водії вперше могли вже знімні шини купити, ще через шість років з’явилися пневматичні шасі для авіації.
З того часу Гуд’єр вважається найбільшим виробником автомобільних шин. Його продукція в 1928 р. продавалася в 145 країнах світу, товарообіг становив нечувані на той момент 250 мільйонів доларів. У середині 30-х років минулого століття заводи Goodyear вже працювали у Великій Британії, Швеції, Канаді, Індонезії, Бразилії, Австралії, Аргентині. У Філіппінах та Коста-Ріці почали висаджуватись цілі плантації каучуконосів.
Сьогодні Goodyear – бренд, про який знають скрізь. Річний оборот шин, які продаються, становить близько 180 мільйонів штук. Продукція виробляється у 23 країнах на 57 заводах, на яких працюють близько 72 тисячі співробітників.
Технології Goodyear
Щоб шофери могли автомобільну резину купити високої якості, Goodyear використовує лише добірну сировину. Суміші виробляються за методиками та технологіями, які розроблені фахівцями компанії у спеціальних лабораторних центрах.
Найвідоміші технології, винайдені майстрами Гудьєр:
- Sound Comfort. Додатковий шар поліуретану на поверхні шини забезпечує акустичний комфорт під час їзди (шумність знижується приблизно на 50%).
- Seal Tech. При невеликому проколі або порізі з діаметром до 5 мм. пошкоджене місце герметизується самостійно. Шоферам не потрібно зупинятися на узбіччі для заміни покришки.
- Active Corner Grip та Active Braking – оптимізується стійкість при екстреному гальмуванні.
- Run of Flat. На пробитому колесі можна проїхати до 150 км дистанції зі швидкістю близько 80 км/год.
Асортимент шин Goodyear
Ще одна особливість Goodyear – у компанії дбають, щоб у якісні шини були взуті якнайбільше автомобілів. Для цього вони виробляються у різних типорозмірах під будь-який сезон:
- Літні. Відрізняються міцністю та відмінною витривалістю. У суміші додані термостійкі матеріали, які забезпечують хорошу стійкість на розпеченому від сонця асфальті. Найвідомішими лінійками літніх шин Goodyear є Eagle Sport та Efficient Grip. До того ж, вони мають привабливу зовнішність – особливо, якщо під них купити диски з алюмінію.
- Зимові. Морозостійкі компоненти навіть при сильному морозі не дають гумі дубіти. За рахунок еластичності покращується зчеплення із засніженою та зледенілою трасою. Протекторні блоки рівномірно розміщені по всьому компаунду і забезпечують хорошу прохідність перемічених снігом доріг. Особливою популярністю користуються зимові шини Goodyear Ultra Grip 9+ та Ultra Grip Ice 2.
- Всесезонні. Є в асортименті Гудьєр якісні покришки для літа та зими одночасно. Наприклад, шини Eagle Sport All Season або Wrangler HP All Weather, які можуть бути ефективними за будь-якої погоди. Домогтися цього вдалося за рахунок оптимізації протекторних блоків різних розмірів та форм.
Інженери Goodyear на досягнутому не зупиняються. Щодня ведеться робота з досконалості вже існуючих, та розробки нових шин, які будуть радувати максимально комфортною та безпечною їздою.