Меню – це візитна картка закладу. Його складення – велика праця, в якій бере участь володар, бариста, кухар та адміністратор. Меню має відповідати концепції закладу та бути привабливим для відвідувача. Воно повинно бути різноманітним, але лаконічним. Тому до розроблення меню треба поставитися дуже уважно. Від нього залежить успіх кав’ярні.
Скільки напоїв та страв має бути у меню?
Це складне питання. Воно залежить від типу кав’ярні. Вона може працювати у таких форматах:
- пересувна точка продажу – пропонує невеликий вибір напоїв, переважно класичних: еспресо, американо, капучино;
- острівець у торговельному центрі – крім напоїв у меню може входити декілька десертів та страв швидкого приготування;
- стаціонарне кафе – в його асортименті може бути чимало страв та напоїв, не тільки гарячих.
Від формату залежить не тільки меню. Він також впливає на тип подавання їжі. Це також грає певну роль при складенні меню. Так, пересувна точка пропонує тільки каву з собою. Тому треба купувати одноразовий посуд оптом від одного постачальника. У торговельному центрі та стаціонарному кафе можна запропонувати відвідати каву за столом. Тому треба потурбуватися про гарний посуд для привабливого подавання напоїв та страв.
Які напої можна подавати у кав’ярні
У будь-якій кав’ярні повинні бути класичні напої. Вони мають попит серед відвідувачів різного віку. До класичних напоїв належить еспресо, американо, латте та капучино. Також до асортименту можна додати:
- флет уайт – схожий на латте, подвійна порція еспресо з меншим додаванням молока та піни;
- раф – у такому напої майже не відчувається смак кави, він більше нагадує молочний коктейль;
- колд брю – холодний кавовий напій, який має попит у спекотну пору року;
- фільтр-кава – її поважають тонкі цінувачі такого напою;
- чай – чорний, зелений, з добавками, цей напій має чимало прихильників.
Візитною карткою кав’ярні можуть стати напої за авторськими рецептами баристи. Також до асортименту можна додати воду, холодні газовані напої, соки, морси, молочні коктейлі тощо.
Страви та десерти
Маленька кав’ярня не може похвалитися великим вибором страв. Але якщо приміщення дозволяє облаштувати кухню, можна суттєво розширити меню. До нього можна додати такі страви:
- піца;
- бургери та сендвічі;
- паста;
- роли та суші;
- крем-суп;
- грецький салат;
- нагетси;
- картопля фрі.
Навіть маленька кав’ярня може запропонувати гостям десерти. Вони чудово поєднуються з гарячими напоями. Краще за все пропонувати класичні десерти:
- круасани;
- мафіни;
- пончики;
- чизкейки;
- тирамісу.
Родзинкою закладу можуть стати десерти за авторськими рецептами.
Сезонні пропозиції
Меню слід періодично оновлювати. Для цього до асортименту додають сезонні пропозиції. Так, влітку будуть мати попит молочні коктейлі, безалкогольний мохіто та морозиво з різними смаками. Взимку можна додати безалкогольний глінтвейн та чай на травах.
Кілька рекомендацій по розробленню меню
При оновленні меню треба стежити за попитом на напої та страви. Ті, які не користуються популярністю, можна прибрати з меню. Вони все одно не принесуть прибутку.
Вкрай важливо не тільки визначитися з асортиментом. Його ще треба правильно донести до клієнтів. Меню може бути у вигляді брошури, екрану або дошки. Нерідко заклади поєднують ці формати. Так, на дошці можна писати пропозиції дня та акції.