Підбір системного блоку також важливий, як вибір будь-якої комплектуючої для комп’ютера. Корпус виконує захисну функцію для внутрішніх елементів, надає цілісності конструкції, гарного вигляду.
Три основні критерії
Купівля корпусу для ПК доцільна після вибору основних частин системи: материнської плати, процесора, відеокарти. Розмір залежить від характеристик наступних елементів:
- Форм-фактор корпусу має бути сумісним із форм-фактором материнської плати. Інакше вона просто не поміститься в ньому.
- Ширина корпусу має бути достатньою для встановлення процесора з кулером. Система рідинного охолодження вимагатиме додаткових настановних місць.
- На вибір довжини корпусу впливають габарити відеокарти. Вона може мати додаткове живлення, зазор між задньою стінкою та роз’ємами елемента є обов’язковим.
Для зручності роботи при складанні комп’ютера варто враховувати кілька інших факторів: товщина стінок для шумоізоляції, додаткові роз’єми на передній панелі, швидкого доступу до внутрішніх модулів.
Розмір дійсно має значення
Головний критерій вибору комп’ютерного корпусу – габарити. Тип комплектуючих, потужність обчислювальних систем залежить від сумісності їх розмірів з обсягом простору всередині системного блоку.
За розмірами корпус комп’ютера буває чотирьох видів:
- Full Tower. Системний блок з найбільшими габаритами та можливостями складання максимального за потужністю комп’ютера. Робочий обсяг дозволяє вмістити навіть серверну материнську плату E-ATX, безліч системних плат розширення, потужний процесор із будь-якою системою охолодження. Корпус містить до 10 слотів розширення. На базі блоку збираються сильні ігрові комп’ютери, сервери.
- Midi Tower. Найпопулярніше рішення для ігрових та офісних комп’ютерів, домашніх кінотеатрів. Башта середнього розміру, сумісна з материнськими платами форм-фактору ATX та відповідним блоком живлення. Містить достатньо місця всередині для встановлення кількох жорстких дисків, потужної відеокарти та системи охолодження.
- Mini Tower. Невеликі корпуси із скромними можливостями для апгрейду. Містять до чотирьох слотів розширення, містять материнські плати форматів Mini-ATX і Micro-ATX. Найчастіше використовуються для навчання та домашніх потреб, але збирають багато пилу через невеликий внутрішній обсяг.
- Micro Tower. Найменші за розмірами корпуси. Користуються попитом користувачів, яким важливі невеликі габарити комп’ютера. Працюють із материнськими платами розміру Micro-ATX та Mini-ITX. Комплектуючі розташовуються впритул один до одного. Системний блок може оснащуватися кількома вентиляторами, цілком годиться для збирання робочого або ігрового комп’ютера.
Існує категорія горизонтальних корпусів. Їхня єдина перевага – зручність розташування в межах комп’ютерного столу. Через відсутність якісної охолоджувальної системи та зручного доступу до комплектуючих поступаються за популярністю баштовим формам.
Більше опцій для вибору
Вибір корпусу не обмежується габаритами. Він залежить від завдань, які вирішуються за допомогою зібраного комп’ютера. На рішення покупця впливають такі показники:
- Кількість слотів розширення. Додаткові роз’єми для підключення системних карток. Дозволяють підключити звукові плати, відеокарти, мережеві плати, додаткові модеми. Найпоширеніший і багатозадачний слот розширення – PCIe.
- Наявність системи охолодження. Важливий критерій для комп’ютерних систем із потужними процесорами. Залежно від наявності додаткових мультимедійних елементів, необхідна підтримка не тільки тилових і фронтальних, а й бічних кулерів. У деяких випадках потрібна підтримка рідинного охолодження. Корпус може поставлятися разом з кулерами в комплекті або мати можливість їх встановлення. Підвищення рівня охолодження призводить до посилення шуму від вентиляторів.
- Положення кошиків накопичувачів. Бувають вертикальні, горизонтальні, поперечні. Зручність роботи залежить від доступу користувача до робочої поверхні, на якість роботи розташування не впливає.
- Кількість відсіків. Найпоширенішими типорозмірами є пристрої 2.5, 3.5 та 5.25 дюймів. Для розширення системи у форматі 5.25” в основному випускаються оптичні приводи та реобаси. Найчастіше використовуються внутрішні слоти розмірами 2.5 та 3.5 дюймів. Жорсткі диски та SSD-накопичувачі – основна сфера використання таких відсіків. Існують і зовнішні 3.5” відсіки, які найчастіше використовуються для кардідерів.
Додаткові елементи корпусу полегшують роботу з комп’ютером. Роз’єми USB підключають будь-які допоміжні пристрої з цим інтерфейсом, аудіо-роз’єми дозволяють використовувати гарнітуру. Вікно на бічній панелі блоку дозволяє бачити внутрішню частину системи, це особливо актуально для збірок зі комплектуючими, що світяться. Краси та ефектності додасть LED-підсвічування корпусу. Вона виконується за допомогою світлодіодних стрічок, які можуть прикрасити системний блок та окремі комплектуючі яскравими вогнями.
Серед усіх елементів комп’ютера системний блок найдовше зберігає актуальність, тому має сенс купувати корпус із розрахунком на майбутні апгрейди комплектуючих. Перед вибором корпусу важливо вивчити сучасні тенденції та напрямки розвитку комп’ютерної техніки. Це допоможе придбати актуальну та повноцінну модель.
Джерело: https://forcecom.kz