Уже традиційно в останні вихідні травня столиця України відзначає День Києва. Цього року святкові заходи припадають на 24–25 травня. Як завжди, на киян та гостей міста чекає насичена програма з мистецькими подіями, виставками, концертами, екскурсіями та спортивними активностями.
Про підготовку до святкувань повідомила Київська міська державна адміністрація з посиланням на Департамент культури, — передає “Суспільне”.
Культурна програма: події у музеях столиці
Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) готує одразу кілька подій: 24 травня запрацює музейна майстерня, відбудеться творча зустріч з Ігорем Гиричем — автором путівника «Саксаганського, Володимирська, Хрещатик…». Також заплановано пішохідну екскурсію «Академічний квартал». А вже 25 травня відбудеться інтерактивний квест — «У пошуках міста Володимира».
Музей Михайла Грушевського (вул. Паньківська, 9) презентує 25 травня виставку сучасного мистецтва — результат відкритого конкурсу під назвою «Коли каштани в Києві цвітуть…».
Музей української діаспори (вул. Князів Острозьких, 40-б) запрошує на творчі майстер-класи 24 травня. Відвідувачі зможуть власноруч створити декоративні вироби — «Каштан з полімерної глини» та «Каштановий підсвічник».
Літературно-меморіальний музей Максима Рильського (вул. Терещенківська, 5) 24 травня подарує меломанам концерт струнної музики «Магія Франциско Тарреги» у виконанні соліста Національної філармонії — А. Остапенка.
Національний музей декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9) 24 травня запрошує на екскурсію виставкою «Іван Гончар. Подільський пересмішник» та майстер-клас з бісероплетіння «Двоколірний браслет». Наступного дня, 25 травня, відбудеться серія подій: екскурсія «Ремесла, що живуть», майстер-клас «Традиційний восковий віночок» і захоплива мандрівка «Таємниці Митрополичих покоїв та Благовіщенської церкви».
Музей гетьманства (вул. Спаська, 16Б) 25 травня відкриє новий виставковий проєкт у співпраці з Центром консервації археологічних предметів. Експозиція має назву «Пам’ятки Подолу — подорож у минуле».
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України (вул. Лаврська, 9, корп. 26) 24 травня запрошує на концерт бандуристів Київської дитячої школи мистецтв №1 під символічною назвою «Передзвін надії».
Будинок-музей Марії Заньковецької (вул. Велика Васильківська, 121) 24 травня проведе майстер-клас з виготовлення етнічних прикрас для родин військових та інтерактивну лекцію «Київ — місто Марії». А 25 травня пройде пішохідна екскурсія «Марія Заньковецька і Київ» — від музею до Театру оперети.
Співоче поле упродовж обох днів святкувань, 24–25 травня, запропонує креативні майстер-класи зі створення паперового театру.
Традиції та спорт: Пробіг під каштанами
Однією з ключових подій до Дня Києва залишається щорічна благодійна акція — «Пробіг під каштанами». Вперше вона відбулася ще в 1993 році, а вже з 1994 року стала невід’ємною частиною святкування Дня міста.
Цьогоріч відзначається 32-й марафон. Основна дистанція традиційно становить 5 км, але також будуть:
- дитячий пробіг,
- пробіг в ходунках,
- спортивний старт,
- забіг мужніх.
Ця ініціатива не лише підтримує дух єдності, а й має важливу благодійну місію — збір коштів на допомогу тим, хто цього потребує.
Історія свята
Перші святкування Дня Києва пройшли в 1982 році — символічно в рік 1500-річчя столиці. З 1984 року з’явилася ще одна традиція — вернісажі на Андріївському узвозі. А вже в 1987 році свято отримало офіційний статус.
На завершення
День Києва — це не просто дата в календарі. Це можливість згадати історію міста, поринути у його культурне життя та відчути живу енергію столиці. Щороку програма стає дедалі цікавішою, охоплюючи дедалі ширше коло подій, відкритих для всіх охочих.
Цьогорічне святкування обіцяє бути яскравим, теплим і наповненим любов’ю до нашого Києва. Не проґавте можливість стати частиною цього дійства!