З розвитком технологій юридична допомога в мережі стає все популярнішою. Це зручно і для правників, і для клієнтів. З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році послуга стала ще актуальнішою, адже багато українців, в тому числі спеціалістів у сфері права, виїхали за кордон. Тому зараз професійна безкоштовна консультація юриста — можливість, якою може скористатися кожен, навіть на відстані.
Як відбуваються онлайн-консультації
Якщо традиційна консультація, як правило, відбувається в кабінеті чи офісі правника, то з онлайн-зустрічами все набагато простіше. Достатньо знайти зручне місце вдома чи поблизу житла (в кафе, кав’ярні, коворкінгу), де хороший інтернет-зв’язок. Якщо збираєтеся обговорювати приватні чи конфіденційні речі, краще залишитися вдома. Для нормального та розбірливого звуку радимо скористатися гарнітурою. Для того щоб скласти довірливи відносини з юристом, краще розмовляти з відеозв’язком.
Можна скористатися платформою пошуку правників. Це додаткова гарантія того, що на ній юристів модерують, перевіряють правдивість їх кваліфікації. Ще один надійний варіант — звернутися до спеціаліста за порадою друзів або знайомих, думці яких ви довіряєте. Важливо, щоб він спеціалізувався саме на тих питаннях, які вас цікавлять.
Як отримати безплатну консультацію правника онлайн
Законодавство України зазначає, що всі мають право отримати правову допомогу. Первинну консультацію, допомогу у складанні документів — всі (громадяни, іноземці, особи без громадянства тощо). Вторинну, до якої належить представництво у державних органах, складання процесуальних документів, — соціально незахищені верстви населення.
В Україні працюють бюро та інші органи, що спеціалізуються саме на безоплатній правовій допомозі. Наразі в України їх приблизно 500. Регіональні центри займаються здебільшого захистом прав особи під час:
- досудових розслідувань та судових засідань у кримінальному провадженні (для захисту за призначенням або проведення конкретної дії);
- затримання людини;
- тримання особи під вартою;
- адміністративного затримання чи арешту.
Також вони захищають вже засуджених, координують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Місцеві ж центри надають первинні консультації та роз’яснення, займаються просвітницькою діяльністю.
До цих центрів можна зателефонувати, написати приватне повідомлення у Фейсбуці чи чатботі в Телеграмі. Якщо скористатися спеціальною платформою для пошуку спеціаліста онлайн, з ним можна комунікувати через повідомлення на конкретній платформі, записатися там на зустріч.