Президент Сполучених Штатів Джо Байден висунув кандидатуру генерал-майора Кертіса Баззарда для координації допомоги Україні від союзників, як повідомили в Пентагоні. Баззард, ймовірно, очолить підрозділ НАТО, що базуватиметься у Вісбадені, Німеччина, як було оголошено на саміті НАТО у Вашингтоні.
Кандидатуру на посаду керівника центру у Вісбадені має затвердити Сенат США. У Вісбадені працюватимуть кілька сотень військових, які входять до групи сприяння безпеці України, про що інформує видання Stars and Stripes.
Згідно з інформацією Міністерства оборони США, група сприяння безпеці України буде діяти в рамках операції “Атлантична рішучість”. Баззард, випускник Військової академії США, наразі керує Центром передового досвіду армії США у Форт-Мур, штат Джорджія, однієї з найбільших військових баз у США.
Як повідомляв “Голос Америки”, НАТО затвердило новий план координації військової допомоги Україні, згідно з яким альянс створює нове командування у Вісбадені, Німеччина.
Це має на меті полегшити координацію та планування допомоги Україні, навчання та ремонт військового обладнання, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
11 липня він повідомив, що союзники домовились розпочати ініціативу НАТО з безпекової допомоги та навчання з командуванням в Німеччині, логістичними центрами на сході альянсу та штатом із близько 600 службовців. За словами Столтенберга, НАТО координуватиме навчання українських сил на об’єктах у країнах-союзницях, плануватиме та координуватиме надання пожертв, управління та передачу і ремонт обладнання та надаватиме підтримку довгостроковому розвиткові українських сил.
Видання Stars and Stripes, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що Група сприяння безпеці в Україні, відома як SAG-U, перебуває під американським командуванням з моменту її створення в 2022 році, а надалі НАТО візьме на себе роль координації надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки. “Місія, яка буде відома як “Допомога з безпеки та підготовки України”, триватиме у Вісбадені та залучатиме близько 700 осіб”, – пише видання.
Раніше ЗМІ цитували Кертіса Баззарда у контексті розробки роботизованих бойових машин RCV. За інформацією Forbes, метою цієї програми є інтеграція людини та машини таким чином, щоб роботи могли виконувати первинний контакт з противником і знімати ризик з військ. Баззард бачив ці засоби як спосіб збирання розвідданих, спостереження, виявлення хімічної та біологічної зброї, а також прориву на полі бою.