Газові обігрівачі є простим способом індивідуального опалення, яке працює без електрики. Для обігріву вони спалюють газ, завдяки чому і володіють автономністю. Однак при застосуванні такого опалення слід знати про те, які у нього є переваги та недоліки, для яких цілей воно підійде. Розглянемо ці питання у статті.
Які переваги та недоліки у газових обігрівачів
Переваги газових обігрівачів визначають те, в яких умовах їх найкраще застосувати. До них належать:
- Різноманітність. На ринку надані різні типи нагрівального газового обладнання. Каталог газових конвекторів складається зі складніших, але й комфортніших в експлуатації стаціонарних моделей із закритою камерою згоряння, які потребують коаксіального димоходу. А також виробники пропонують простіші варіанти – звичайні обігрівачі на газу, без димаря та відкритою камерою згоряння.
- Мобільність. Деякі моделі можна переносити з місця на місце. Це дає змогу застосовувати їх у різних приміщеннях або навіть брати в похід і експлуатувати в польових умовах.
- Економічність. Головна перевага будь-якого газового опалення перед електричним полягає в економній витраті палива. У більшості випадків платити за газ у такому разі доведеться менше, ніж за електрику. Можна вибрати моделі з будь-якою продуктивністю та відповідною витратою газу.
- Автономність. Електричний обігрівач не працюватиме під час відключень, а забезпечити його автономним живленням буде важко – зазвичай він вимагає багато енергії. Газові обігрівачі не потребують оперативних постачань ресурсів від комунальної компанії, вони можуть працювати від бутану, пропану, скрапленого газу, який можна придбати в балонах. Головне заздалегідь купити потрібну кількість палива.
- Висока ефективність. Газові обігрівачі можуть нагріти великі приміщення швидше, ніж електричні. Застосування виробниками термостатів дає змогу підтримувати тривалий час температуру на потрібному рівні, а також це позитивно впливає на економну витрату палива.
Те, де може використовуватися таке опалення, також залежить і від їхніх мінусів. Усі недоліки випливають з того, що потрібно використовувати газ. По-перше, під час встановлення та підключення необхідно забезпечувати герметичність з’єднань, щоб не допустити витоку. По-друге, зберігання та застосування будь-якого палива – це завжди ризик і необхідно робити це правильно, з дотриманням усіх правил. І, по-третє, процес горіння палива супроводжується виділенням вихлопу й спалюванням кисню (якщо камера згоряння відкрита). Тому в опалювальному таким способом приміщенні потрібна вентиляція, або потрібно експлуатувати у відкритому просторі.
Де варто застосовувати газові обігрівачі, і де вони не підійдуть
Зіставивши плюси та мінуси газових обігрівачів, можна зрозуміти, в яких умовах експлуатації вони застосовні. Вони добре підходять, наприклад, для:
- дач, заміських будинків, де немає централізованого опалення та газифікації – купивши модель, що працює на бутані, пропані або скрапленому газі, можна забезпечити житло теплом;
- терас, альтанок – газові обігрівачі допоможуть створити затишне оточення на будь-якому відкритому майданчику в будинку або громадському місці, і турбуватися про вентиляцію не доведеться;
- туризму – можна обігріти намет або інше тимчасове житло під час туристичних заходів у холодну пору року;
- гаражі, автосервіси, стоянки – газові обігрівачі допоможуть створити комфортне оточення для ремонту, обслуговування або зберігання автомобілів;
- складів, цехів, будмайданчиків – газове мобільне опалення буде чудовим варіантом для виробничих приміщень або територій для зберігання;
- теплиці – щоб не втратити врожай під час відключення електрики, можна використовувати автономне газове опалення на обігрівачах;
- житлових кімнат – тут підійдуть тільки моделі конвекторного типу, оскільки вони не виділяють вихлопних газів у приміщення, а кисень для горіння беруть зовні.
Газові обігрівачі не варто використовувати в житлових і не провітрюваних приміщеннях (крім конвекторів). Також не рекомендовано їх ставити поруч із легкозаймистими предметами (ПММ, фарбами, речовинами в балонах, сухою деревиною та іншими).