Багато власників котів вибирають сухий корм для годування свого пухнастика. Однак часто при цьому виникають сумніви. Чи достатньо такої їжі для забезпечення всіх потреб вихованця? У природі ці тварини споживають різноманітну їжу, а така продукція здається одноманітним варіантом. Насправді ж кожна гранула — це збалансоване поєднання необхідних нутрієнтів, що забезпечує улюбленцю всі потрібні речовини для здорового життя. Розглянемо, як такий раціон впливає на організм тварини та чи можна обмежитися тільки ним.
Особливості складу сухого корму для котів
Використання сухих гранул — це зручний спосіб годування домашніх улюбленців. Він має довгий термін зберігання й не потребує для цього особливих умов. Крім того, сухий корм для тварин має збалансований склад. Виробники піклуються про те, щоб у нього входили поживні речовини в необхідній для кішок кількості.
У якісній продукції (класу преміум та суперпреміум) основним джерелом білка є м’ясо або риба: ягня, курка, яловичина, лосось тощо. Тому, якщо сухі гранули здаються одноманітними, варто пропонувати пухнастику різні смаки. Енергією кота забезпечать тваринні жири. Корисні жирні кислоти омега-3 та омега-6 підтримують здоров’я шерсті та шкіри. Також у складі часто є вітаміни та мінерали, які сприяють зміцненню кісток, зубів та підвищенню імунітету. Рецептурні формули розробляються за участю ветеринарів.
При правильному виборі сухий корм може забезпечити всі потреби тварини. Різні категорії такої продукції мають свої особливості, тому варто читати етикетку та враховувати потреби улюбленця. Для урізноманітнення харчування варто доповнювати його основу спеціальними ласощами — вони допоможуть задовольнити смакові уподобання вихованця та додати корисні елементи в його раціон.
Сухий раціон: чи буде коту достатньо води
Правильний водний баланс — одна з основних складових здоров’я кота. При годуванні його сухим кормом потрібно подбати про те, щоб у вільному доступі завжди була чиста вода. Проте не всі коти часто п’ють. У цьому випадку можуть початися проблеми з нирками.
Якщо кіт не хоче пити з миски, можна встановити йому спеціальний фонтан. Зазвичай такі пристрої спонукають кота до споживання води. Якщо і в цьому випадку вихованець не захоче пити, доведеться додатково вводити вологий корм у раціон. Поєднуючи його з сухим, можна забезпечити вихованця всіма корисними речовинами й подбати про гідробаланс організму пухнастика.
Рекомендації щодо годування кота тільки сухим кормом
Якщо ти годуєш кота виключно сухими гранулами, крім забезпечення водного режиму, дотримуйся таких рекомендацій:
- Вибирай якісний корм. Різні варіанти для свого пухнастика ти можеш знайти за посиланням: https://avrora.ua/suhiy-korm-dlya-kotiv/. При виборі звертай увагу на склад. Краще, щоб на першому місці в ньому йшло м’ясо чи риба. Враховуй також вік свого улюбленця, його активність та особливі потреби. Наприклад, корм може призначатися для стерилізованих улюбленців, вагітних чи тварин із чутливим травленням.
- Періодично приходь із котом на консультації до ветеринара. Не забувай про них навіть у тому разі, якщо ти вибрав продукцію класу преміум чи суперпреміум. Це допоможе своєчасно виявити будь-які проблеми зі здоров’ям кота, запобігти їх розвитку та в разі потреби скоригувати раціон.
- Дотримуйся рекомендацій виробника. На пакуванні завжди вказується добова норма годування. Намагайся не перевищувати оптимальну кількість корму. Це допоможе уникнути проблем із зайвою вагою або порушеннями травлення.
- Спостерігай за станом кота. Якщо ти помітив (особливо при переході на новий корм), що вихованець став менш рухливим, втратив вагу, у нього з’явилися проблеми з шерстю чи шкірою, це може свідчити про те, що їжа йому не підходить. У такому разі варто проконсультуватися з ветеринаром, можливо, знадобиться змінити раціон.
Сухий корм може бути єдиним у раціоні тварини. Головне — правильно його вибрати та забезпечити водний режим.