Куртки-бомбери користуються великим попитом серед жінок та дівчат. Зручні, практичні, вони чудово підходять для повсякденних образів в спортивному чи стилі casual. До того ж, сьогодні вони є різних типів: утеплені, тонкі, на хутрі чи синтепоні тощо. Тож улюблений бомбер носити можна не лише весною чи восени, а й взимку, доповнивши теплими шарфом та шапкою. Зважаючи на велику популярність цієї моделі серед дівчат, дивно навіть уявити, що колись вона зовсім не призначалася для повсякденного носіння і тим більше жінками. Розповімо детальніше про цю модель.
Адепти моди на бомбери
В якості цивільного вбрання, бомбери стали носити в 60-ті роки. Причому популярність їх мала хвилеподібний ефект. Можна виділити кілька знакових періодів:
- 60-ті роки. Британські скінхеди почали носити бомбери, поєднуючи їх з джинсами, ботинками та речами в мілітарі-стилі.
- 70-80-ті. Бомбер став популярним серед ЛГБТ-спільноти.
- 90-ті роки. Бомбер став культовою деталлю стиля гранж та субкультури хіп-хопу.
До маст-хеву вуличного повсякденного стилю бомбер «доріс» в 2000-ні роки. Саме в цей період куртки жіночі поповнилися новою моделлю, яка швидко стала популярною. Дуже швидко тенденцію підхопили і дизайнери. Так, вже на показі осінь-зима 2001-2002 Раф Сімонс показав колекцію Riot, Riot, Riot гвіздком якої став бомбер. Він буквально заклав основу того, що ця модель стала базовою в повсякденному гардеробі.
Історія виникнення: куртка для потреб авіаторів
«Прадідом» сучасного бомбера є куртка В-15, яку приблизно півстоліття тому розробили для авіаторів. Саме цим пояснюється об’ємність фасону. Важливо, щоб одяг не сковував рухів, та під нього можна було одягнути ще додатковий шар одягу. До речі, виникла вона з появою реактивних літаків, які літали на великій висоті, де дуже холодно і звичні на той час шкірянки дубіли, та й погано забезпечували тепло. Тому виникла термінова потреба створити легку, теплу та зручну куртку, яка б не сковувала рухів авіаторів.
Так виникла куртка В-15. Вона була спершу створена з бавовняної тканини, а не з нейлону, який вважається класичним матеріалом перших бомберів, і мала комір з хутра. До речі, на той час нейлон вже існував, але використовували його лише для виготовлення парашутів. Проте після 1945 року для пошиву все ж таки почали використовувати нейлон. Цей матеріал був більш простим в догляді, стійким до вологи та практичним, що зробило його більш популярним на фоні бавовни.
Цікаво: першою жінкою, яка одягла бомбер була Мерилін Монро. Це сталося, коли актриса приїздила до військових США, щоб підтримати їх моральний дух. І для цього випадку вона вибрала в якості одягу традиційне вбрання авіаторів – комбінезон та вкорочену куртку.
Згодом, в 1949 році модель В-15 модернізували і створили МА-1. В ній комір з хутра замінили на еластичний плетений, який є характерною рисою і зараз, завдяки чому зберігалось більше місця для розміщення парашутних систем. Також додали помаранчеву підкладку, щоб в разі катастрофи авіатори могли вивернути куртку та стати більш помітними для рятувальників. В той же час наладилося виробництво таких курток в інших кольорах, крім темно-синього.
Як носити бомбер
Сьогодні такі жіночі бомбери доступні у великому різноманітті моделей. Їх випускають в різних кольорах і варіантах дизайну. Особливо в моді зараз моделі зі шкіри чи її замінника. Цікаві образи з такими бомберами демонструють відомі моделі – Кендал Дженнер, Емілі Ратаковскі, Белла та Джиджи Хадід, Хелі Бібер. Вони носять шкіряні бомбери в повсякденних образах, поєднуючи їх з речами в спортивному та кежуал стилі.
Загалом, різноманіття моделей дозволяє створювати різні цікаві образи з цією моделлю куртки. Серед варіантів комбінацій:
- широкі джинси та светр;
- трикотажний костюм;
- леггінси і худі;
- трикотажна сукня в спортивному стилі;
- шортами чи міні-спідницею.
На холодну пору доповнювати цю куртку можна кепкою, шапкою, шарфом. Вона добре комбінується з ботинками, кросівками, високими чоботами.
В цілому бомбер – зараз є справжньою основою для створення повсякденних образів, тому сміливо можна експериментувати, підбираючи різні комбінації.